Słowniki multimedialne analiza - polska

Nawet słowniki są już online - po co nam książki?

W pakiecie programów multimedialnych mamy między innymi grupę programów i aplikacji edukacyjnych. Jedną z nich będą słowniki. Gama słowników dostępnych zarówno tradycyjną, papierową drogą, jak i najnowszą, cyfrową jest niezwykle szeroka.

Same słowniki języka polskiego, to dość pokaźny zbiór, nie mówiąc już o słownikach języków obcych, czy fachowych z konkretnych dziedzin. Na czym polega wyjątkowość, odmienność multimedialnych słowników?

zlecenie - innowacje Najprościej mówiąc, są po prostu lepsze. Biorąc pod uwagę same słowniki języka polskiego można już wymienić kilka zalet, a przy analizie słowników języków obcych, tych zalet znajdziemy znacznie więcej. Po pierwsze, słowniki multimedialne wykorzystują różnorodne formy przekazu informacji, w przeciwieństwie do słowników papierowych, które zawierają w sobie jedynie słowa, a w wyjątkowych przypadkach również ilustracje, czy zdjęcia. Jakie są te formy?

W tym przypadku chodzi głównie o obraz i dźwięk. Wiele słów da się zobrazować, a to ułatwia ich zapamiętanie. Po drugie można wyróżnić graficznie wyjątki, odstępstwa od reguły, trudności ortograficzne, czy przedrostki, przyrostki słowotwórcze. Tak skonstruowany słownik daje pełnię informacji o danym słowie, jego odmianie, słowach pochodnych i źródłosłowie.

Do tego, przy wykorzystaniu opcji audio można skorzystać z informacji o jego wymowie. Jest to szczególnie cenne właśnie w przypadku multimedialnych słowników języków obcych.

Dodaj komentarz
  • Korzystanie z Internetu nie służy już wyłącznie odszukiwaniu informacji. Uczyniliśmy nasz komputer podłączony do sieci wielkim medium multimedialnym. Jeszcze do niedawna sama możliwość korzystania z Internetu była swego rodzaju luksusem i dobrem wyjątkowym. Dziś, dostęp do sieci ma niemalże każdy, a w domach bywa często tak, że jest nawet kilka komputerów.

Nick Komentarz

Dodaj

Jeśli poszukujesz dobrej reklamy dla swojej firmy, polecić możemy kilka z nich. Wszystko w zależności czego potrzebujesz.

- banery, neony, inne reklamy świetlne LED - www.gilbt.com - GilBT - Tablice reklamowe, reklamy świetlne, wyświetlacze, ekrany
- kasetony, plexi - www.kasetonyswietlne.com - Tanie kasetony świetlne reklamowe LED
- multimedialna reklama elektroniczna - www.infopanel.pl - ELEKTRONICZNE REKLAMY ŚWIETLNE LED
- balony, nadruk, wizytówki - www.abapol.com.pl - BALONY, NADRUKI NA BALONACH, REKLAMY WIZUALNE
- ekrany LED, wyświetlacze LED - www.ledmachina.pl - EKRANY LED, Tablice Swietlne, Telebimy

Skorzystaj z jednej z podanyc h firm, a zobaczysz co to jakość i doświadczenie. Profesjonalne usługi w niskich cenach realizowane na zamówienie. Wszystko możesz zrobić za pośrednictwem Internetu. Mile widziana współpraca z innymi agencjami reklamowymi, drukarniami - wysokie rabaty, szybkie wykonanie.
Zadbaj o renomę własnej firmy i wyrób rozpoznawalność marki.