Podział grafiki informacje - multimedia

Grafika komputerowa nie jest dla wszystkich - najlepsi zarabiają krocie

Podział grafiki komputerowej, która obecnie jest jedną z dziedzin mulitimediów jest bardzo istotną sprawą, jeśli chcemy świadomie podziwiać dzieła, wykonane przez najznakomitszych artystów. Przede wszystkim wspomnijmy o grafice wektorowej.

Charakteryzuje się ona obrazem, który tworzony jest za pomocą kresek, lub łuków. Do lat osiemdziesiątych wykorzystywane były do tego celu monitory CTR. Drugim rodzajem obrazu tworzonego dzięki systemowi komputerowemu jest grafika rastrowa. Tutaj obraz jest budowany z prostokątnej siatki pikselów.

polecamy - programy Parametrem, który go określa jest ilość pikseli, czyli wielkość bitmapy. Możemy również stworzyć podział na grafikę dwu i trójwymiarową (2D i 3D).

W pierwszej obiekty są płaskie, natomiast w trójwymiarowe, umieszczane są w przestrzeni. Celem grafika jest przedstawienie trójwymiarowego świata na dwuwymiarowym obrazie. Inne kryterium pozwala podzielić grafikę na nieinterakcyjną, gdzie program ma za zadanie wczytać przygotowane dane i stworzyć na tej kanwie obraz, oraz interakcyjną, w której program nastawiony jest na działania użytkownika.

Istnieje tutaj również grafika czasu rzeczywistego, w której program regeneruje obraz kilkadziesiąt razy na sekundę. Chodzi o to, by wszelkie zmiany były na bieżąco uwidaczniane. Klasyfikacja grafiki jest więc dosyć zróżnicowana.

Dodaj komentarz
  • Korzystanie z Internetu nie służy już wyłącznie odszukiwaniu informacji. Uczyniliśmy nasz komputer podłączony do sieci wielkim medium multimedialnym. Jeszcze do niedawna sama możliwość korzystania z Internetu była swego rodzaju luksusem i dobrem wyjątkowym. Dziś, dostęp do sieci ma niemalże każdy, a w domach bywa często tak, że jest nawet kilka komputerów.

Nick Komentarz

Dodaj

Jeśli poszukujesz dobrej reklamy dla swojej firmy, polecić możemy kilka z nich. Wszystko w zależności czego potrzebujesz.

- banery, neony, inne reklamy świetlne LED - www.gilbt.com - GilBT - Tablice reklamowe, reklamy świetlne, wyświetlacze, ekrany
- kasetony, plexi - www.kasetonyswietlne.com - Tanie kasetony świetlne reklamowe LED
- multimedialna reklama elektroniczna - www.infopanel.pl - ELEKTRONICZNE REKLAMY ŚWIETLNE LED
- balony, nadruk, wizytówki - www.abapol.com.pl - BALONY, NADRUKI NA BALONACH, REKLAMY WIZUALNE
- ekrany LED, wyświetlacze LED - www.ledmachina.pl - EKRANY LED, Tablice Swietlne, Telebimy

Skorzystaj z jednej z podanyc h firm, a zobaczysz co to jakość i doświadczenie. Profesjonalne usługi w niskich cenach realizowane na zamówienie. Wszystko możesz zrobić za pośrednictwem Internetu. Mile widziana współpraca z innymi agencjami reklamowymi, drukarniami - wysokie rabaty, szybkie wykonanie.
Zadbaj o renomę własnej firmy i wyrób rozpoznawalność marki.