Definicja - multimedia pozycjonowanie - telebim

Czym są multimedia - historia i definicja

Słysząc termin multimedia nieraz zastanawiamy się, co tak naprawdę w sobie kryje i skąd wzięła się nazwa.

Terminu multimedia jako pierwszy użył Andie Warchol, do określenia przedstawienia, zatytułowanego Exploding Plastic Inevitable. Było to połączenie nowatorskiego oświetlenia z performancem i muzyką rockową. Czas jednak i rozwój powodował, iż w ciągu następnych lat słowo to zyskiwało inne znaczenia. Obecnie jest niejednoznaczne.

optymalizacja - media Przykładem może być książka. Jeśli znajdziemy wewnątrz zarówno zdjęcia, obrazki, jak i tekst, teoretycznie możemy użyć tu słowa multimedia. Jednak różne formy, użyte do przekazu treści, nie zawsze są używane jako multimedia, jeśli nie zawierają prezentacji audio i video. Ważne jest tu rozróżnienie między mediami statycznymi, a dynamicznymi. Obecnie multimedia stosowane są w wielu dziedzinach.

Zaliczamy do nich reklamę i sztukę. Są wykorzystywane w przemyśle rozrywkowym, głównie w filmach, do efektów specjalnych i animacji. Niektóre gry video również wykorzystują elementy multimedialne.

Często mamy także do czynienia z multimedialnymi artystami. Łączą odmienne techniki używając wielorakich mediów do interakcji z widzami. Takim artystą jest Peter Greenaway. Potrafi on połączyć kino i operę z mediami cyfrowymi. Zastanówmy się, jak rozwinie się ta dziedzina.

Dodaj komentarz
  • Korzystanie z Internetu nie służy już wyłącznie odszukiwaniu informacji. Uczyniliśmy nasz komputer podłączony do sieci wielkim medium multimedialnym. Jeszcze do niedawna sama możliwość korzystania z Internetu była swego rodzaju luksusem i dobrem wyjątkowym. Dziś, dostęp do sieci ma niemalże każdy, a w domach bywa często tak, że jest nawet kilka komputerów.

Nick Komentarz

Dodaj

Jeśli poszukujesz dobrej reklamy dla swojej firmy, polecić możemy kilka z nich. Wszystko w zależności czego potrzebujesz.

- banery, neony, inne reklamy świetlne LED - www.gilbt.com - GilBT - Tablice reklamowe, reklamy świetlne, wyświetlacze, ekrany
- kasetony, plexi - www.kasetonyswietlne.com - Tanie kasetony świetlne reklamowe LED
- multimedialna reklama elektroniczna - www.infopanel.pl - ELEKTRONICZNE REKLAMY ŚWIETLNE LED
- balony, nadruk, wizytówki - www.abapol.com.pl - BALONY, NADRUKI NA BALONACH, REKLAMY WIZUALNE
- ekrany LED, wyświetlacze LED - www.ledmachina.pl - EKRANY LED, Tablice Swietlne, Telebimy

Skorzystaj z jednej z podanyc h firm, a zobaczysz co to jakość i doświadczenie. Profesjonalne usługi w niskich cenach realizowane na zamówienie. Wszystko możesz zrobić za pośrednictwem Internetu. Mile widziana współpraca z innymi agencjami reklamowymi, drukarniami - wysokie rabaty, szybkie wykonanie.
Zadbaj o renomę własnej firmy i wyrób rozpoznawalność marki.